Dejstvo je, da je internet digitaliziral skorajda vsa človeška opravila. Tudi takšna, ki so povezana z razvadami. Po spletu so kaj kmalu pričele vznikati prve spletne igralnice oziroma igre na srečo, ki so danes zrasle v velikansko težko industrijo. Zadnji pospešek pa so omogočile še kriptovalute, ki omogočajo povsem novo dimenzijo anonimnosti.
Spletno igralništvo oziroma spletne igre na srečo so se pojavile, ko smo pričeli pridobivati prve spletne strani, torej pred dobrimi petindvajsetimi leti. Povsem natančnega začetka ne moremo določiti, ker je bilo prelomnic v povezavi s tem več.
Leta 1997 se pojavijo prvi igralni avtomati
Spletne igre so povezane tudi z igralnimi avtomati, ki so se na spletu pojavili leta 1997. Leto kasneje se je pojavila prva oblika oziroma različica spletnega pokra. Prav tako so rastle tudi spletne športne stavnice. Slednje so bile večinoma organizirane iz davčnih oaz.
Prva evropska državna loterija, ki je pridobila licenco za spletne igre na srečo, je bila finska državna loterija. Istega leta se je v Veliki Britaniji uveljavilo spletno stavljenje na izide dogodkov, ki so bili povezani s športom pa tudi s konjskimi dirkami.
Delitev iger na srečo
Po naši zakonodaji se igre na srečo delijo na klasične igre na srečo ter na posebne igre na srečo; v prvo skupino sodijo na tombola, loterija, loto, stave in športne napovedi, srečelovi. Posebne igre na srečo pa se igrajo na igralnih mizah, in sicer s pomočjo kock, kroglic, kart, igralnih avtomatov ter podobno.
Naša zakonodaja prav tako ureja tudi igre na spletu. V posebnem zakonu je opredeljeno, da takšne igre lahko prirejajo le imetniki koncesij. Na voljo je celo 55 strani dolga desetletna strategija razvoja tovrstnih iger. Vlada jo je sprejela pred dobrimi desetimi leti. Koncesijo za igre na srečo na spletu pa imata dva ponudnika.